Itt a Samsung legújabb színes belépő szintű okostelefonja. Egy viszonylag megfizethető, de olyan kialakítású, amellyel könnyedén megkülönböztethetjük a konkurenciától. Prémium kialakítás, elegáns külső, de megnézzük, hogy vajon teljesíti-e az elvárásainkat

A Samsung a Galaxy A30s-t az új Galaxy A51 alá pozícionálta. Egy kissé zavaró, figyelembe véve a nevét, hogy nem követi az új 2020-as elnevezéseket, de a készüléket a tavalyi Galaxy A40 fölé pozícionálta. A Galaxy A30S processzora a házon belül fejlesztett, Exynos 7904 és a 4 GB RAM-mal, az ARM Mali-G71 MP2 GPU-val és 64 GB belső tárolóval együtt. A Samsung ugyanazt a hardvert használja, mint  atavalyi Galaxy A40-ben , de észrevehetően jobb kijelzővel szerelték, és a kamerát is módosították. Szerencsére előnyére.

Készülékház és külső

Az A30S fémkerettel rendelkezik, ami pozitív értelemben meglepő, mert nem jellemző a 100ezer forint alatti készülékeken, az A30S legfeltűnőbb területe a hátlapja. A Samsung gradiens és prizmaszerű kivitelben adja a hátlapot, ami a már megszokott Glasstic elnevezést kapta.

A Samsung jelenleg az A30S Prism Crush Green-ben, a felülvizsgálati egység színének, a Prism Crush Black és a Prism Crush White színében. Mellesleg, az A30-as készülékek jól felépített és robusztusak, nincs hiányosság az áttekintő egység keretén, hátlapján vagy kijelzőjén. Két hardvergombja is a helyén van.

Az A30-as körülbelül annyira nehéz és kompakt, mint összehasonlító készülékeink átlaga. Az eszköz súlya 166 g, mérete 158,5 x 74,7 x 7,8 mm, amit elvárhatnánk egy 6,4 hüvelykes kijelzővel rendelkező készüléktől.

 

Samsung Galaxy A30S specifikáció

  • HÁLÓZAT – GSM / CDMA / HSPA / LTE
  • KÉSZÜLÉKHÁZ – Méretek 158,5 x 74,7 x 7,8 mm, Súly166g, Első üveg, műanyag hátlappal
  • KIJELZŐ – Super AMOLED kapacitív érintőképernyő, 16M színben
    méret: 6,4 hüvelyk, 100,5 cm2 (~ 84,9% képernyő-test arány)
    Felbontás: 720 x 1560 pixel, 19,5: 9 arány (~ 268 ppi sűrűség)
    Kijelzővédelem: Corning Gorilla Glass 3 – 2,5D ívelt üveg kijelző
  • FELHASZNÁLÓI FELÜLET – Android 9.0 (Pie) – OneUI
  • CHIPSET – Samsung Exynos 7885 (14 nm) processzor
    Octa-core (2×1,8 GHz Cortex-A73 és 6×1,6 GHz Cortex-A53)
    GPU Mali-G71 MP3
  • MEMÓRIA – RAM: 3/4 GB
    Tárolási kapacitás: 32/64/128 GB
    Kártyahely: microSD, 1 TB-ig
  • FŐ KAMERA – 25 MP + 8 MP + 5 MP fő kamera
  • SELFIE CAMERA – 16 megapixeles
  • HANG – Audio Jack 3,5mm
  • CSATLAKOZÁS – Bluetooth 5.0, A2DP, Wi-fi Wi-Fi 802.11 b / g / n, Wi-Fi Direct, hotspot, NFC, GPS
  • AKKUMULÁTOR – Li-Po 4000 mAh akkumulátor, Gyors töltés 15W

A Samsung nem alkalmaz értesítési LED-et az A30S készülékeken, míg a C típusú USB-port is csak a régebbi USB 2.0 szabványon működik. A fedélzeten szerencsére van egy 3,5 mm-es jack, amit mindig jó látni.

Hangminőség és hívások

A Samsung alapértelmezett telefonos alkalmazása megszokottan jól működik, mint sokan másik esetben is, a számbillentyűzetre töltve, és a híváselőzmények, a tárolt kapcsolatok és a kedvencek lapokra rendezve.

Felülvizsgálati egységünk elfogadható hívásminőséget biztosít, és a fülhallgatója elég hangos lehet, hogy zajos környezetben kezdeményezzen és fogadjon hívásokat. A hang mindig érthetõ maradt a teszthívások során, de a csomagban található Samsung fülhallgatótól azért sokat nem kell várnunk.

Megújult első és hátsó kamerák

Az A30-nak három hátrafelé néző kamerája és egy, előre néző kamerája van. Az elsődleges az egy 25 MP-es érzékelő, amelynek f / 1,7 rekesze van, amelyet a Samsung kiegészít egy 5 MP-es mélységérzékelővel és egy 8 MP-os ultra-széles kamerával, amelyeknek mindkettőnek f / 2,2 rekesze van. Időközben van egy 16 MP-es kamera, f / 2.0 rekesszel.

Ez utóbbi élénk kinézetű portrékat készít, de a részletekben sajnos nem a legjobb. Ahogyan a jobb szelfi mutatja, az érzékelő küzd a finom struktúrák és részletek reprodukciója érdekében, miközben az objektumok szintén rosszul vannak lehatárolva egymástól.

Noha az alapértelmezett kamera alkalmazás nem tartalmaz pro vagy manuális módot az előre néző kamera számára, számos más lehetőség közül választhat. A Samsung számos szűrőt és szépségápolási módot tartalmaz, például a felbontás, a HDR és a készülék által a felvételekhez alkalmazott bokeh-hatás intenzitásának beállítási lehetőségeivel együtt.

Az elsődleges hátrafelé néző érzékelő ugyanazon területeken küzd, mint az elülső felé néző. Míg a 25 MP-es kamera objektumokat és panorámás jeleneteket jól reprodukál, a tárgyak és a textúrák szélei nem egyértelműek. A színek azonban mindig élénknek tűnnek.

Az A30s jobban kezeli a makrófotókat, mint a legtöbb kategóriájában található készülék. A 25 MP-es érzékelője több részletet képes rögzíteni, mint általában a felvételek esetén. A tárgyak szélei is jobban megkülönböztethetők, míg az elmosódottság csak nagy zoomszinten áll be. Másrészt az elsődleges kamera gyenge fényviszonyok között küzd, amint azt a 3. kép az alábbiakban bemutatja. Az érzékelő alig rögzít részleteket és alulexponálja az egész jelenetet, miközben a képzaj is dominál.

Az alapértelmezett kameraalkalmazás pro módot tartalmaz a hátsó érzékelőkhöz, ideértve a fent bemutatott makró kamerát is. A pro mód az ISO, a fehéregyensúly és a fényerő beállítását is tartalmazza.

Az A30S-sel akár 2336×1080, akár négyzetes videók esetén 1440×1440 felbontású videókat is felvehetünk. Az alapértelmezett kamera alkalmazásnak azonban nincs Slow-motion módja vagy annak bármilyen megfelelője. Összességében tesztvideóink képminősége megegyezik a tesztfotókéval. Az elsődleges kamera képstabilizátorral rendelkezik, hogy ellensúlyozza a kis fényképezőgép rázkódásait, de az egyéb érzékelők is optikailag stabilizálva vannak.

Super Amoled kijelző

Az A30S-nak van egy 6,4 hüvelykes SuperAMOLED panelje, amely natív felbontású 1560×720-as felbontással. Míg a legtöbb középkategóriás eszközön már 1080p kijelző van az A30S- nek 720p-vel rendelkezik sajnos, ami nem a legjobb képélességet eredményezi, azonban pozitívan hat az akkumulátor időre. A színek, az Amoled panelekhez megszokottan tökéletesek, kontrasztuk hibátlan. A fényerőre sem lehet panasz, napsütéses időben is kiválóan látható marad a kijelző.

Akkumulátor élettartam

A Samsung az A30S-t egy 4000 mAh-es akkumulátorral látta el, amely 10:34 órán át tartott ki a gyakorlati Wi-Fi tesztünk során. Ez az érték nem rossz, sőt az alsó közép kategóriában kiemelkedő értéknek számít.

A tesztmodellünk feltöltése a mellékelt gyors töltővel, két órát vett igénybe. Ez szintén figyelemre méltó eredmény. Alig 45 perc alatt pedig 5%-ról 50% fölé tudtuk tornázni az akkumulátort.

Összegzés és vélemény

A Galaxy A30s egy tisztességes belépő szintű okostelefon, amelyet a Samsung megfelelő módon árazott. SuperAMOLED panelje színes és világos, bár a 720p felbontása a mai szabványok szerint meglehetősen alacsony. Az Exynos 7904 elég nagy teljesítményű minden mindennapi feladathoz és akár játékhoz is.

Véleményünk szerint a Samsung elég jó modellt tett le az asztalra a belépő szintű készülékekre vágyóknak. Az A30S modellek tiszteletteljes futási időt értek el a tesztek során. A teszt során kicsit lassúnak érzékeltük az ujjlenyomat olvasót, azonban ez remélhetőleg változni fog az újabb szoftver frissítésekkel. A legfrissebb hírek szerint pedig a készülék a hetekben megkapja az Android 10 frissítést ami mindenképpen előnyére válik majd.

Előnyök

  • Képernyőn belüli optikai ujjlenyomat-leolvasó
  • Gyönyörű design és strapabíró külső
  • Hármas kamera beállítás

Hátrányok

  • A műanyag hátsó oldal könnyen karcolódhat
  • A képernyő felbontása alacsonyabb, mint a konkurenseké
  • Nincs frissítés a lapkakészlet és szempontjából