A Galaxy A sorozat idén még diverzifikáltabbá vált. A Samsung már bemutatta a Galaxy A10, A20, A30, A40, A50, A70 és A80 okostelefonokat, amelyek középpontjában az új AMOLED képernyők és prémium kamera kialakítások állnak. A Galaxy A50 mindkét újításból a legjobbat hozza..

Samsung Galaxy A50 kijelző

Bemutatás

A Galaxy A sorozat mindig a prémium középkategóriából állt. Azonban most a Samsung új szériája számos átalakuláson ment keresztül. A Galaxy A50 egy jól eltalált okostelefon, amely a lehető legtöbb meggyőző adatot magáénak tudhatja, kezdve a vékony kialakítással a színátmenetes trendi hátlappal, és a hatalmas méretű a 6.4-es „Infinity-U Super AMOLED” képernyővel. A mai divatnak megfelelően képernyőbe épített alsó ujjlenyomat-szkennerrel van ellátva (optikai), a rendszer működéséről pedig egy házon belül fejlesztett van egy erős Exynos-chip gondoskodik. Operációs rendszer tekintetében Android Pie-t, és One UI-t kapott a készülék, ami sokak számára nagy előnyt jelent. A Galaxy A50 nyilvánvalóan az alacsonyabb szintű minőséget képvisel kijelzőben, mint a legújabb Galaxy S-szériás HD AMOLED-ek, ennek köszönhetően kevésbé lenyűgözőek a kantrasztok, azonban aggodalomra semmi ok, hiszen így is egy tökéletes kijelzőt kapunk a viszonylag mérsékelt árért cserébe.

Samsung Galaxy A50 specifikációk

  • Test: Gorilla Glass 3 elöl, műanyag keret és hátsó oldal;
  • Képernyő: 6.4 „Super AMOLED; 19,5: 9 képarány; FullHD + (1080 x 2340 px)
  • Hátsó kamerák: 25 MP, f / 1.7, PDAF; 8 MP, f / 2,2 (ultrafelület); 5 MP, f / 2.2 mélységérzékelő
  • Videofelvétel: 1080p @ 30fps
  • Elülső kamera: 25 MP, f / 2.0, fix fókusz
  • Chipset: Exynos 9610 Octa (10nm), octa-core processzor (4xCortex-A73 + 4xCortex-A53), Mali-G72MP3 GPU.
  • Memória: 4 GB RAM + 64 GB memória / 6 GB RAM + 128 GB tároló; Akár 512 GB-os microSD-kártya támogatás
  • OS: Android 9.0 Pie; Samsung egy UI a tetején
  • Akkumulátor: 4000 mAh Li-Ion; 15W gyors töltés
  • Kapcsolódás: Dual-SIM / Single-SIM opciók állnak rendelkezésre; LTE; USB 2.0 típus-C; Wi-Fi a / b / g / n / ac; GPS + GLONASS + BDS; Bluetooth 5.0; NFC
  • Egyéb: Egyetlen alsó tüzelésű hangszóró, alul látható ujjlenyomat-olvasó

Samsung Galaxy A50 külső és készülékház

A 2019-es Galaxy A telefonok egyik jelentős problémája a vízállóság és IP-minősítés hiánya. A Samsung az előzményekkel ellentétben meggondolta magát, és a középkategória mostantól nem tartalmaz semmilyen IP besorolási védelmet. Nem biztos, hogy a legjobb lépés az, ha valamit az előző széria tartalmaz, a következőből pedig kihagyják, de ettől függetlenül nem gondoljuk, hogy a konkurenciával szemben ez bármiféle hátrányt jelentene, a legtöbben úgy sem használjuk víz közelben a telefonunkat.

Samsung Galaxy A50 előlap és hátlap

A Samsung teljesen új szót hozott létre az új Galaxy A telefonok tervezéséhez – „3D Glasstic„. Habár hangzatosnak tűnik, valójában egy okos kombináció a szavakból, mivel az A50-nek a hátlapja üvegnek tűnik azonban egyérelműen műanyagból van. A minősége jó, de persze ettől ez még semennyire sem üveg, inkább csak egy marketing fogás. De az is fontos, hogy a Samsung Galaxy A50 lenyűgöző színeket képes produkálni napfényben és lámpafényben egyaránt, már ami a hátlap festését illeti. Valójában a hátlap nagyon fényes, és olyan sok fényvisszaverődéssel és refrakcióval rendelkezik, hogy szinte lehetetlen volt egy megfelelő képet készíteni arról, hogy milyen a valódi színe. Minden színválaszték – fekete, fehér, kék (miénk) és Coral – hihetetlen árnyalatokat jelenít meg, ha egy kis fénynek vannak kitéve.

Samsung Galaxy A50 tokok és védelem

Érdemes megjegyezni, hogy a 3D Glasstic hátlap sajnos fényes felületének köszönhetően nagyon gyűjti a karcokat. A teszt készülék már néhány nap zsebben hordás után elég kellemetlen karcokat tudhatott magán, és az ellenállóságra nem erősít rá a műanyag keret sem. Ebben az árkategóriában a konkurenciánál már bőven találkozhatunk sokkal ütésállóbb kialakítással fém (általában alumínium) kerettel. Sajnos gyárilag nem csomagoltak a dobozba gyári hátlapot, ezért mindenképpen javasoljuk a beszerzését. Ahhoz, hogy tökéletes védelmet nyújtsunk a hátlapnak, és megvédjük a kijelzőt a töréstől, érdemes ezek közül választani. A kínálatban megtalálhatja mindenki a neki való legjobb Samsung Galaxy A50 tokot, kezdve a kinyitható Smart tokoktól, az ütésálló tokokon át, az egyszerűbb átlátszó, de elegáns szilikon tpu védelmekig. Szerencsére egy prémium minőségű kiegészítővel, olyan lehet a készülékünk akár több év távlatában is, mint amikor megvettük. Ezzel nem csak az értékét őrizzük meg, hanem biztosítjuk magunkat arról is, hogy mindig élmény lesz kézben tartani a telefont, mert tényleg szépre sikerült.

Samsung Galaxy A50 tokok és kamera

Kamera kialakítás

És ha már a hátlapról beszélünk, érdemes megemlíteni, hogy a Galaxy A50-nek tripla fényképezőgépe van. Aki kiemelten fotózásra venné, azt egy kicsit ki kell, hogy ábrándítsuk, mivel messze van Huawei kialakításától. Az A50 rendelkezik egy 25MP-es fő kamerával, egy másodlagos 8MP-es rögzítéssel, fix fókuszú és 13 mm-es ultra-széles látószögű objektívvel, valamint egy 5MP-es érzékelővel a mélyebb információért. Is van egy LED villanás körül. A kamera csak egy kis apró, és szerencsére nem sík, ha sík felületre helyezi.

A képernyőnek minimális vakfoltjai vannak a felső és a hosszabb oldalakon, de a képernyővezérlő alján található egy nagyobb méretű fekete sávval van dolgunk. A zászlóshajó modellek jelenleg az egyetlen, amely nem rendelkezik az álla, de a zsűri még mindig nem tudja, hogy ez jó-e a használhatóság szempontjából.

A képernyő 6,4 hüvelykes átmérőjével természetesen nagyon közel van az S10 + méretű készülékházhoz. Támogatja a HDR10+ -ot is, és ívelt oldalakkal rendelkezik. Ez 1080p felbontásban van, és 19,5: 9 aránya értendő.

Akkumulátor és méretek

A Samsung Galaxy A50 158,5 x 74,7 x 7,7 mm méretű, ami szinte azonos az S10Plus készülékkel. A súlya 9g-al könnyebb, bár ez így is 166g-ot jelent.

A Galaxy A50 egy nagy, 4000 mAh-es akkumulátorral rendelkezik, továbbá támogatja a 15W-os gyorstöltést.

Vizsgálataink során a Galaxy A50 több mint tiszteletre méltó eredményt ért el. A Wi-Fi webböngészési tesztünkben. 12 óra üzemidőt kapunk, és repülőgép üzemmódban csaknem 16 órányi videót nézhetünk. A 3G beszélgetési idő kevéssel egy egész nap alatt van. Ez a maga kategóriájában kitűnő eredménynek számít. Általános használat mellett lazán bír egy, vagy másfél napot is.

Összegzés

A Samsung rengeteg dolgot ad az új Galaxy A50 készülékében – a design és a színválaszték, a képernyő, a teljesítmény és az akkumulátor élettartama a kategóriáját messze túlszárnyalja. Az állóképek, noha részletükben nem lenyűgözők, nagy felbontásúak és megbízhatóak, amíg elegendő fény van. Az éjszakai fényképek sajnos rossz dinamikai tartományúak, sokszor zavarosak. Az 1080p videók viszont lenyűgözőek. A készülék a jó összeszerelése miatt és a letisztult rendszere miatt abszolút ajánlott minősítést kapott nálunk.

Előnyök

  • Szilárd felépítés és lenyűgöző hátlap
  • Kiváló 6,4 „AMOLED kijelző
  • Játék-barát Exynos 9610 chip
  • Sokoldalú kamera, amely jól teljesít nappal
  • Nagyszerű portrék, szép önportrék, kiváló 1080p-os videók stabilizálással
  • Megbízható akkumulátor élettartam

Hátrányok

  • Hiányzik a vízállóság
  • A hangszóró minősége lehetne jobb is
  • Nem kielégítő minőségűek a képek gyenge megvilágításban
  • A 4K videó rögzítéséhez harmadik féltől származó alkalmazásra van szükség