A Samsung 2020-ban is bemutatta legújabb középkategóriás készülékeit, többek között a Galaxy A51-et, amivel idén is a legjobb ár-érték arányú telefonok versenyében kíván indulni. Az új szériát, még 2019-ben mutatta be a gyártó. A50 névvel. A számozás úgy tűnik hagyományosan növekszik, ellentétben az Galaxy S szériával. Az új Samsung A51 mindenben egyel jobb, mint a tavalyi év A50-je. Az újat a régebbi modell mellé helyezve rögtön szembetűnik az egyik legnagyobb újítás, hogy egyel több kamera került az új modellbe – egy közeli élességállítású 5MP-es makro kamera. A processzor szintén “1” -el jobb lett – az A51-et az Exynos 9611 hajtja, szemben a tavalyi telefon 9610-ével. Ezután a képernyő átlójának 0,1 hüvelykes növekedése folytatja a témát, bár ez már valószínűleg csak belemagyarázás…
Ha félretesszük az apróbb változásokat, akkor az egyetlen komolyabb változást szinte kizárólag a kamerarendszerben találjuk. Van egy 48MP-es fő szenzor, amely most felváltja az előző modell 25MP-es hagyományos modulját, és az ultra széles látószögű lencse már 12MP-es, szemben az tavalyi 8MP-vel, a látószög azonban maradt 123 fok, de ezzel már tavaly sem volt gond..
Az előlap is módosult. Notch helyett már lyukat találunk a kijelzőn. A Samsung nyelve szerint a kijelző Infinity-U helyett most már Infinity-O lett. Ez utóbbi a dizájnon kívül semmi változást nem hoz, azonban maga a kamera valóban frissítésnek számít- egy 32MP-es egység, ahol az A50 25MP-es lencséjét.
Samsung Galaxy A51 specifikáció és műszaki adatok
- Ház: kijelző (Gorilla Glass 3), polikarbonát hátlap és keret.
- Képernyő: 6,5 hüvelykes Super AMOLED, 20: 9, FHD + (1080x2400px), 405ppi.
- Hátsó kamera: Elsődleges: 48MP, 1/2 “érzékelő méret, 0,8 µm pixelméret, 26 mm ekvivalens fókusztávolság, f / 2,0 rekesz. Ultra széles szög: 12MP, 1,12 µm, 13 mm, f / 2,2. Makró: 5MP, 25 mm , f / 2.4. Mélységérzékelő: 5MP, 1/5 “, 1,12 um, f / 2,2. LED vaku; 2160p @ 30fps videofelvétel.
- Elülső kamera: 32MP, 1 / 2,8 “, 0,8 um, 26 mm, f / 2,2. 1080p @ 30 kép / mp videofelvétel.
- Chipkészlet: Exynos 9611: oktamagos CPU (4×2,3 GHz Cortex-A73 és 4×1,7 GHz Cortex-A53), Mali-G72 MP3 GPU.
- Memória: 4/64 GB, 4/128 GB vagy 6/128 GB verziók, UFS 2.0; dedikált microSD nyílás akár 1 TB bővítéshez.
- OS: Android 10; Samsung One UI 2.0.
- Akkumulátor: 4000 mAh, 15 W töltés.
- Csatlakoztathatóság: Dual SIM (4G), Bluetooth 5.0, Wi-Fi a / b / g / n / ac, USB-C; 3,5 mm-es audio csatlakozó.
- Egyéb: Kijelző alatti ujjlenyomat-olvasó, egyetlen alsó hangszóró.
Csomagolás és tartozékok
A csomagolást tekintve nincs új a nap alatt. A Samsung Galaxy A51 egy ismerős fehér dobozba érkezik, amelyen a telefon fényes nyomtatása látható, kivágással, a modellszámmal, amely segít azonosítani, mi is található benne. A középkategória csomagolása nem követi az S-széria, minimál csomagolását, de ez aligha lehet bárkinek is fájó pont.
A cosmagban található természetesen maga a Samsung Galaxy A51, valamint a telefon mellett egy 15 W-os hálózati adapter is. ( Ez már a kipróbált és bevált QC2.0-alapú Samsung adaptív gyorstöltés technológiával rendelkezik), valamint egy USB-A-C kábelt a töltéshez és adatkapcsolathoz. Az alap fülhallgató szintén része a csomagnak, de sajnos nincs védőtok.Telefontokot amúgy a könnyen karcolódó műanyag hátlap miatt fokozottan érdemes lehet beszerezni, ha sokáig jó állapotban szeretnénk tudni új készülékünket.
Samsung Galaxy A51 kijelző és dizájn
Az év elején bejelentett Galaxy A51 és A71 bevezette a Samsung új nyelvét, ami a jelenlegi hátsó kamera kialakításáról szól. Tetszik vagy sem, a bal felső sarokban lévő túlméretezett négyszög alakú kimelkedés, már minden új Samsung Galaxy mobil rész lesz. Az itt található Galaxy A51-hez összesen négy kamera lett csomagolva.
A Samsung tervezői úgy gondolták, hogy a különleges színeken túl egy és meglehetősen egyedi felülettel fűszerezik a hátlapot. Egy látszólag tetszőleges átlós vonal választja el a finom csíkos alsó részt az egysíkú tetejétől, míg egy másik átlós vonal a hátoldalt sötétebb és világosabb részre osztja. A két átló keresztezi egymást, és „különféle” X-et alkot, négy különféle részre osztva a készülék hátlapját.
A hivatalos neve a színárnyalatoknak és a dizájnnak “Prism Crush Black” lett. Tetszik nekünk a megjelenés, bár ha rajtunk múlna, akkor a világosabb színeket választanánk. Jól néz ki, a Galaxy A51 hátlapja, azonban műanyagból készül. Ennek egyetlen hátránya, hogy könnyen karcolódik, viszont kevesebb eséllyel törik be, mint az újabb csúcsmodellek üveg hátlapjai. Az elülső rész megkapja Corning 3. generációs üvegét, tehát legalább a kijelzőnek elvileg biztonságosabbnak és karcállóbnak kell lennie.
A kijelző egy Infinity-O panel, amely bemélyedés nélküli kijelzőt jelent, de egy apró, kör alakú kivágással a szelfi kamera számára. Ez egy olyan pillantás, amelyet ismerünk az új Note 10 szériából, és ez nyilvánvalóan a Samsung újabb védjegye lesz. Ami az előlapot illeti, az A51 észrevehető előrelépést tett az A50-től, mert a kijelző alatti szegély sokkal vékonyabb lett.
A telefon váza műanyagból készül, ugyanúgy, mint az elmúlt évben. A Galaxy A51 158,5×73,6×7,9 mm méretű és 172 g súlyú, így ez a szegmens egyik legjobban zseb-barát modellje. Vékonyabb és keskenyebb, mint a Realme X2 és a versengő Xiaomi (a Mi 9T és a Redmi Note 8 Pro, hogy egy pár nevet említsünk), és könnyebb, miközben még mindig 4000 mAh akkumulátort tartalmaz. Valójában meglepően vékony és könnyű a kézben.
Super AMOLED kijelző
A Galaxy A51 6,5 hüvelykes Super AMOLED kijelzője 1080 x 2400 képpont, a Samsung számára magas: 20: 9 képarányban. A kijelző egy Infinity-O panel, amely bemélyedés nélküli kijelzőt jelent, de egy apró, kör alakú kivágással a szelfi kamera számára. Az A51 és A71 voltak az első nem zászlóshajók a vállalat felépítésében, amely alkalmazta ezt a megközelítést.
Akkumulátor teljesítmény
A Galaxy A51 4000 mAh-os akkumulátorral rendelkezik, ugyanolyan kapacitással rendelkezik, mint az előző modell, és nagyjából megegyezik a középkategória többi versenytársával. A telefon a Samsung legújabb csökkentett energiafelhasználású lapkakészletét használja, amivel bizonyos körülmények között nagyobb üzemidőt tud elérni társainál.
13 és fél órát az interneten Wi-Fi-n keresztül böngésztünk, és ez egy órával több, mint amit az A50 tud nyújtani.
A Galaxy A51 motorját a házon belüli Exynos 9611 lapkakészlet hajtja – egy kisebb frissítés a tavalyi modellben található 9610-en, és egy olyan frissítés, amely csak a nagy felbontású kamera támogatására vonatkozik és a jobb energia-menedzsmentre.
Kézzelfogható Samsung A51 kamera fejlesztések
A Galaxy A51 meglehetősen vonzó karma együttest tartalmaz. Egy 48MP-es főegységgel kezdődik, aztán ott van egy 12MP-es rendkívül széles látószögű kamera, és egy 8MP-es ultraszéles lencse is.
És itt lesz érdekes a specifikáció – az A51 rendelkezik egy 5MP-es makrokamerával is, amikor más gyártók egy sokkal szerényebb 2MP-es egységet választanak a középkategóriás modelljeikbe. A hátoldalán van még egy 5MP-es kamera, amely mélység-érzékelőként szolgál, és növelheti a kamera számát a sajtóanyagokban, azonban ha valaki szereti a makró fotózást, akkor kiemelkedően jó minőségű képeket készíthet vele. Az elülső részen pedig egy 32MP szelfi kamera található.
A kameraalkalmazás ugyanaz, mint az egyes Samsungokon, néhány kisebb tervezési módosítással, amely az One UI 2.0-val bevezetett, például a módok nagyobb betűtípusa és a kiválasztott mód körvonala, szemben a korábbi szilárd buborékkal. Nem nagy újítás igazából, és annak akinek nem Samsungja volt eddig, fel sem fog tűnni.
Funkcionálisan ez többnyire megegyezik a többi kameraalkalmazással. Balra és jobbra húzással válthat az összes elérhető üzemmód között, és lehetőség van néhány üzemmód átrendezésére vagy eltávolítására a keresőből. Bármelyik irányban történő függőleges simítás az első és a hátsó kamera között vált.
Fotózás és képminőség
A Galaxy A51 fényképei tisztességes képeket készítenek, de csodát ne várjunk tőlük. Meglehetősen jó dinamikus tartományú képek készültek, és a készülék kiemelkedően jól kezelte a nehézen megvilágított jeleneteinket. A képek ésszerűen élesek, és például az egyenesek jól definiáltak. A zajt megfelelő módon eltávolítják. A színek általában kedvesek, és a telefon jó egyensúlyt teremt a telítettség mellett. A szoftveres feldolgozást inkább a természetes irányba vitték el, ami nagyon pozitív.
A 48MP üzemmód akkor érhető el, ha feltétlenül ragaszkodunk hozzá, ugyanis a szuper nagyméretű fájlok elkészítése kevés gyakorlati haszonnal jár.
Az ultra széles látószögű bütyök jelentősen javul az A50-nél, és jobb élességet és részletességet kínál. A dinamikus tartomány szintén lényegesen jobb, mivel egy középkategóriához viszonyítva nagyon szép, rendkívül széles kamerát eredményez.
A Galaxy A51 dedikált ‘makro’ fényképezőgépe felülmúlja a legtöbb más okostelefon ‘makro’ fényképezőgép nagy részét. Részletesebb és viszonylag használhatóbb távolságot kínál (a leírás szerint 3-5 cm). A rögzített fókuszálás a gyakorlatban azt jelenti, hogy elég biztos kézzel kell tartani a telefont, különben könnyen elmosódnak a felvételek.
Videó és mozgás
A Galaxy A51, képes 4K 30fps videofelvételt készíteni, az összes önálló kamerával – beleértve a fő kamerát és az ultra-széles hátlapot, valamint a szelfi kamerát is. Furcsa módon nem képes 1080p felbontást végrehajtani 60fps sebességgel, de ezt valószínűleg szoftveresen helyrehozzák egy frissítés alkalmával.
A videominőség rendkívül jó a középtávú telefonok esetében, de nem hatalmas varázslatra itt sem kell számítani. A főkamera felvétele pontos színekkel rendelkezik és szépen kontrasztos, miközben jó dinamikai tartományt tartalmaz. 4K-jának túl feldolgozott megjelenése van, kicsit talán pixelesnek hatnak a felvételek Az 1080p viszont gyönyörű és ez bőven elég a mindennapokra.
Összegzés
A Samsung Galaxy A51 egy ésszerű csomagot kínál, és a legtöbb kulcsfontosságú területen jól teljesít. Ez az egyik legkönnyebb okostelefon a szegmensben, miközben még mindig megfelelően nagy a kijelzője, és az Amoled kijelzőnek köszönhetően nem meríti le az akkumulátort egy fél nap alatt. A kijelzőre természetesen nem lehet panasz, szinte mindegyik konkurens modellre köröket ver. A kamera egység alapos fejlesztést kapott ami az előnyére vált.
Minden szempontból jó fényképeket eredményez nappal, különösen nagyszerű portrékkal és egy „makró” kamerával, amelyet nehéz legyőzni. A bevezetéskor elérhető legfrissebb szoftver, már Android 10, így a frissítések miatt sem kell aggódnunk egy ideig.
Előnyök
- Kompakt és könnyű a kijelző mérete és az akkumulátor kapacitása szempontjából tökéletes választás.
- Megbízható akkumulátor-élettartam, meglehetősen gyors töltés.
- Super AMOLED kijelző, amely nappal is nagyon fényes, a színek pedig élénkek.
- Kiváló portrék, átlagnál jobb közeli képek, általában jó fényképezési képesség minden kamerából.
- Az Android 10 a dobozból, az egyik legjobb felhasználói felülettel
Hátrányok
- A processzor nem olyan erős, mint a versenytársaké.
- A fényképezőgép teljesítménye gyenge fényviszonyok között lehetne jobb is
- Nincs videó stabilizálás 4K-nál, nincs 60fps üzemmód 1080p-nál.